چهارشنبه, 28 مهر,1400
تلفن تماس و مشاوره

021-86095462

ساعات کاری دفتر

9:00 تا 18:00

مطالب و مقالات حقوقی
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 25 خرداد 1400
بهترین وکیل طلاق توافقی

 بهترین وکیل طلاق توافقی

بهترین و کوتاه ترین راه برای طلاق توافقی مراجعه هر دوی زوجین به یک وکیل متخصص، خوب و با تجربه در زمینه طلاق توافقی و سپردن تشریفات انجام آن به وکیل است.برای پیدا کردن بهترین وکیل طلاق توافقی هم می توان از تجربیات اطرافیان استفاده کرد و هم اینکه پیدا کردن چند وکیل طلاق توافقی و مراجعه و مشاوره با وکیل های انتخابی و در نهایت از بین آنها بهترین وکیل طلاق توافقی مورد نظر را پیدا کرد.توجه داشته باشید اگر کیفیت کار برای شما مهم است به دنبال وکیل یا گروهی که دستمزد کمی برای طلاق توافقی می گیرند، نباشید؛ چرا که یا کیفیت انجام کار پایین خواهد آمد یا مجبور خواهید شد پس از دادن وکالت به وکیل دادگستری به بهانه های مختلف مبالغ اضافی پرداخت نمایید.یک وکیل با انصاف همان اول کار صادقانه و شفاف تمام هزینه ها را به شما خواهد گفت.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 302

 

نحوه انجام طلاق توافقی

  • جهت انجام طلاق توافقی توسط وکیل دادگستری (وکیل طلاق توافقی)، هر کدام از زوجین به یک وکیل دادگستری وکالت می دهند یعنی زوج یک وکیل دارد و زوجه هم یک وکیل.
  • هر دو وکیل برای انجام طلاق توافقی و پیگیری آن باید حضور داشته باشند و هرکدام به جای موکل خود در جلسات مشاوره، ثبت دادخواست جلسه رسیدگی دادگاه، ثبت طلاق در دفترخانه طلاق و..... کار را انجام می دهند.
  • هزینه ثبت دادخواست و مشاوره و ثبت طلاق در دفترخانه جدای از هزینه حق الوکاله است که توسط خود موکل پرداخت می شود. (که البته مبلغ زیاد و قابل توجهی نیست)
  • در صورتی که زن و شوهر (زوج و زوجه) تکلیف مسایل ناشی از زندگی مشترک را مشخص نمایند، یعنی امکان طلاق توافقی وجود دارد و می توانند برای انجام پروسه مربوطه به وکیل طلاق توافقی مراجعه نمایند.
  • اموری که باید در مورد آن توافق صورت گیرد عبارتند از: مهریه و شرایط پرداخت آن، نفقه زن، اجرت المثل ایام زوجیت، جهیزیه، هدایای دوران نامزدی، هدایای دوران زندگی مشترک، حضانت فرزندان، ملاقات فرزندان.
  • علاوه بر اینها هر شرط و توافق معقول و متعارضی را می توان ضمن توافقنامه طلاق توافقی و به تبع آن را در حکم طلاق توافقی آورد.
  • در صورتی که زن و شوهر (زوجین) در مورد هریک از این موارد اختلاف داشته باشند و هیچ یک کوتاه نیاید و در مرحله اختلاف باقی بمانند، امکان طلاق توافقی وجود ندارد و باید هریک جداگانه برای طلاق اقدام نمایند (طلاق یکطرفه، طلاق به درخواست زوج، طلاق به درخواست زوجه).

 

مراحل انجام طلاق توافقی توسط وکیل دادگستری

1- ابتدا زوج و زوجه با انجام مذاکرات بین خود به این یقین می رسند که می  خواهند از هم جدا شوند و تصمیم بر طلاق توافقی می گیرند.

2- در یک دفتر وکالت جهت تحویل مدارک به وکیل دادگستری متخصص در امور خانواده (وکیل طلاق) حضور پیدا کرده و توافقات فیمابین را در حضور وکیل به شکل مکتوب امضاء می کنند.

3- زوج و زوجه لازم است در خصوص تمامی موارد از جمله مهریه، نفقه، حضانت فرزند یا فرزندان مشترک و سایر حقوق مالی زن با یکدیگر توافق داشته باشند.

4- پس از این که کلیه مراحل طلاق توافقی توسط وکیل انجام می شود. لازم به یادآوری است که هر یک از طرفین یک وکیل جداگانه باید داشته باشند و یک وکیل نمی تواند وکالت هر دو طرف را به عهده بگیرد.

5- وکلای دو طرف به جای آن ها در جلسه مشاوره و جلسه رسیدگی دادگاه حضور پیدا کرده، گواهی عدم امکان سازش از سوی دادگاه صادر می شود.

6- ثبت طلاق در دفترخانه طلاق توسط وکلای زوجین انجام می شود.

7- در نهایت کار به پایان رسیده و طلاق در شناسنامه زوجین ثبت می شود بدون این که نیاز به حضور هیچ کدام در هیچ یک از مراحل باشد.

8- وکلای این دفتر وکالت با دستمزد منطقی و منصفانه این کار را انجام می دهند که می توانید جهت اطلاع از دستمزد با ما تماس بگیرید.

9- وکلای دفتر وکالت ما این کار را طی 2 ماه انجام می دهند.

10- در صورت تمایل و توافق زوجین امکان قبول وکالت از سوی زوج و زوجه از طرف وکلای این دفتر وکالت وجود دارد که در این صورت طبیعتا کار بسیار سریع تر انجام خواهد شد.

 

زمان طلاق توافقی

در صورتی که پرونده طلاق توافقی خود را به دفتر وکالت ما بسپارید ما به عنوان وکیل طلاق توافقی این کار را ظرف 2 روز کاری انجام می دهیم و در صورتی که خودتان مایل به انجام آن باشید ممکن است از 10 روز تا 2 ماه طول بکشد.

 

مدارک طلاق توافقی

شناسنامه زوجین، کارت ملی زوجین، عقدنامه زوجین، گواهی عدم بارداری، گواهی پزشکی قانونی مبنی بر بکارت (در صورت ادعای باکره بودن زوجه).

 

 

 

نمونه پرونده طلاق توافقی انجام شده توسط وکیل طلاق توافقی

دادخواست طلاق توافقی

خواهان :

1- علی .......   نام پدر : رسول    شغل : دندانپزشک  محل اقامت : تهران.خیابان ولیعصر .......... .

2- زهرا .....   نام پدر : عبداله    شغل : آزاد          محل اقامت : تهران.خیابان فرشته ............ .

وکیل : مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری

تعیین خواسته و بهای آن : طلاق توافقی

دلایل و منضمات :

1- شناسنامه شماره .... صادره از تهران

2- شناسنامه شماره .... صادره از تهران

3- سند ازدواج شماره .... 

4- وکالتنامه به شماره ...... مورخ 1395/04/21 میزان تمبر مالیاتی به مبلغ 15000 ریال باطل شد.

5- وکالتنامه به شماره ...... مورخ 1395/04/21 میزان تمبر مالیاتی به مبلغ 15000 ریال باطل شد.

شرح دادخواست طلاق توافقی

ریاست محترم دادگاه خانواده

با سلام

احتراماً به استحضار می رساند؛موکلین به موجب سند ازدواج تقدیمی به شماره ... مورخ نوزدهم شهریور ماه 1388 با مهریه ای معلوم به عقد نکاح دائم یکدیگر در امده اند ونیز زوجین فاید فرزند مشترک می باشند لیکن به سبب اختلافات بوجود آمده هیچگونه توافقی برای ادامه زندگی مشترک نداشته و از داگاه محترم درخواست رسیدگی و صدور گواهی عدم امکان سازش جهت اجرای طلاق را استدعا دارم.

با تشکر و تجدید احترام

 

رای دادگاه طلاق توافقی

پرونده کلاسه :  ......

مرجع رسیدگی : شعبه ۲۸۶ دادگاه خانواده مجتمع قضایی شهید باهنر تهران

تصمیم نهایی شماره : .......

خواهان :
1- آقای علی .... فرزند رسول خواهان وخوانده ،  با وکالت  ............... .
2- خانم زهرا ..... فرزند عبداله خواهان وخوانده ،  با وکالت ................ .
خواسته : طلاق توافقی
گردشکار: خواهان دادخواستی بخواسته فوق بطرفیت خوانده بالا تقدیم داشته که پس از ارجاع به شعبه وثبت به کلاسه فوق وجری تشریفات قانونی دادگاه
باتوجه به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام وبشرح ذیل مبادرت به صدور رأی مینماید .

متن رأی دادگاه  طلاق توافقی

در خصوص دادخواست تقدیمی خواهان علی ..... فرزند رسول با وکالت مسعود محمدی به طرفیت زهرا ..... فرزند عبداله با وکالت ..... خواسته صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی ) جهت اجرای صیغه طلاق و ثبت آن . دادگاه با عنایت به محتویات پرونده و ملاحظه سند تکاحیه به شماره ترتیب .... مورخ ۸۶/۶/۱۹ دفتر رسمی ازدواج شماره ۴۸ فارس که رونوشت مصدق آن ضم پرونده گردیده و با احراز علقه زوجیت دائم فیمابین و نظر به اصرار زوجین بر طلاق و از آنجا که حسب نظر کارشناس واحد مشاوره خانواده مستقر در مجتمع قضایی مثبوت به شماره ... مورخ 95/04/23 تفریق و جدایی زوجین با ذکر دلایل و علل عدم تفاهم به مصلحت آنان اعلام شده . و اين داد گاه نیز نظر مزبور را مطابق ظواهر و احوال زوجین میداند لذا تقاضای آنان را وارد تشخیص و مستندا به مواد 25، 26 و 29 قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱/۱۲/۱ مجلس شورای اسلامی گواهی عدم امکان سازش بنا بر توافق زوجین و به شرح توافقات ذیل صادر می شود : زوجه کل مهریه خودرا در قبال طلاق خلع به زوج بذل و زوج قبول بذل نمود. زوجه در خصوص نفقه و اجرت المثل و جهیزیه ادعایی ندارد.زوجین فاقد فرزند مشترک می باشند.زوجین در خصوص سایر حقوق مالی نسبت به یکدیگر ادعایی ندارند. زوجه حسب اقرار خود و گواهی صاد ره از آزمایشگاه فرجام مثبوت به شماره ..... در دفتر ثبت لوایح باردار نمی باشد . طلاق واقع شده مستند به ماده ۶ قانون مد نی و کراهت زوجه از تداوم زند گی و بخشش حقوق مالی از نوع خلع می باشد. رای صادره حضوری و ظرف مدت بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدید نظر خواهی در دادگاه محترم تجدید نظر استان تهران است. گواهی صادره در اجرای ماده ۳۴ همان قانون طی سه ماه از تاریخ رای قطعی دارای اعتبار بوده و در صورتیکه گواهی صادره ظرف مهلت مزبور به دفتر رسمی طلاق جهت اجرای صیفه طلاق و ثبت آن تسلیم نگردد و یا تسلیم کننده گواهی به دفترخانه, ظرف سه ماه از تاریخ تسلیم در دفترخانه طلاق جهت اجرای صیغه طلاق حاضر نگردد و با مدارک لازم را به دفتر خانه ارائه ننماید ,گواهی صادره از درجه اعتبار‌ ساقط بوده و کلیه توافقات مندرج در اين گواهی نیز ملغی خواهد بود. اجرای صیغه طلاق حسب ماده ۳۷ قانون مذکور با رعایت جهات شرعی و یا حضور سر دفتر انجام خواهد گرفت.

دادرس شعبه ۲۸۶دادگاه عمومی

 

راه های تماس و مشاوره با وکیل متخصص دعاوی خانوادگی و طلاق

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی مطلب مورد نظر

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره کلیک کنید.