جمعه، 4 مهر 1399
تلفن تماس و مشاوره

021-86095462

ساعات کاری دفتر

9:00 تا 18:00

مطالب و مقالات حقوقی
تاریخ انتشار: دوشنبه 16 تیر 1399
وکیل برای تنظیم قرارداد - خرید - فروش - صلح - اجاره

 وکیل برای تنظیم قرارداد - خرید - فروش - صلح - اجاره

مهم ترین قسمت ایجاد و تعریف رابطه حقوقی مرحله تنظیم قرارداد یا مکتوب نمودن توافقات شفاهی است.در سیستم حقوقی ما قرارداد می تواند کتبی یاشفاهی یا حتی از راه دور و از طریق مکاتبه یا تلفن انجام شود اما متداول ترین نوع قرارداد که قرارداد خرید و فروش است معمولاً در بنگاه های املاک و در فرم های قرارداد مخصوص و بصورت کتبی انجام می شود.

امتیاز: Article Rating

 

 

نکات مهم تنظیم قرارداد

  • تنظیم قرارداد برخلاف آنچه که بعضی از افراد اعتقاد دارند، امری کاملا فنی، تخصصی و پیچیده است.به همین دلیل ضرورت دارد که به آگاهی های خود و رفتار مشاورین املاک (مشاورین معاملات ملکی و بنگاه های مسکن) اعتماد ننموده و قبل از امضای هر قراردادی با یک وکیل متخصص قرارداد مشورت ننمایید.

 

  • لازم است بدانید هزینه ی مشورت و تنظیم قرارداد توسط یک وکیل حتی از دستمزد مشاور املاک که هیچ تخصصی در این مقوله تخصصی ندارد، نیز کمتر است، ولی امنیت آن قرارداد و استاندارد بودن آن را تنظیم می نماید.

 

  • تقریبا در مورد هر مسیله ی مشروعی می توان قرارداد تنظیم نمود و هر رابطه حقوقی را میتوان در قالب یک قرارداد درج کرد اعم از قرارداد فروش ملک، قرارداد فروش زمین، قرارداد فروش آپارتمان، قرارداد فروش مغازه، قرارداد اجاره ی املاک، قرارداد مشارکت دو نفر در یک کار، قرارداد سرمایه گذاری، قرارداد مشارکت در ساخت و ...

 

  • حتی بین وکلای دادگستری هم هر کسی دانش و اطلاعات و تجربه ی کافی برای تنظیم قرارداد ندارد که از این جهت ضروری است وکیلی را پیدا کنید که با این تخصص شناخته می شود و دانش آکادمیک و تجربه در زمینه ی قراردادها و حقوق خصوصی و حقوق مدنی دارد.

 

 

 

مطالب مرتبط با تنظیم قرارداد :

1- الزام به انجام تعهدات قراردادی، خسارت قراردادی

2- شرایط اساسی صحت معاملات، انواع عقود و معاملات

3- نکات عقد قرارداد با وکیل طرف معامله

4- ابطال قرارداد

5- فسخ قرارداد

 

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی مطلب مورد نظر
کلید واژه ها

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره کلیک کنید.